Ostegunean hasiko dira jaiak Arteagabeitia-Zuazon Inprimatu
2017/06/20

Artreagabeitia Zuazoko jaiak

Datorren ostegunean ekainak 22, Arteagabeitia-Zuazoko jaiak hasiko dira, 150 ekimen baino gehiagorekin, jai batzordeak zein erdi aroko azokak antolatuta. Jaiak igandeak 25 arte luzatuko dira. Nabarmentzekoa da lau egun hauetan egongo den eskaintza musikala: 21 kontzertu (23 talderekin), 3 elektrotxaranga, Dj, erreomeriak… Lehiaketa gastronomikoak nagusiak izango dira igandean: Extremadura kalean tortilla eta marmitakoa eta Landaburun Putxerak. Aurten hainbat berrikuntza egongo dira: mendi martxa Argalariora, kotxe eta motor topaketa… Ekimen guzti hauei erdi aroko azokak eskainiko dituenak gehitu behar dizkiegu.

PortradaPrograma:


OSTEGUNA, 22

17:00¬†¬†¬† HAUR TAILERRAK¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬† (L√ďPEZ DE AYALA PLAZA. ANTOLATZAILEA: ZUATZUKO KULTURA ETXEA) ¬†
18:00¬†¬†¬† DISKOTEKA MUGI ZAITEZ¬† (L√ďPEZ DE AYALA PLAZA. ANTOLATZAILEA: ZUATZUKO KULTURA ETXEA)

19.00    PERUTXO DJ  (CANARIAS KALEA. TABERNA KOLABORATZAILEAK: FER, PATA NEGRA ETA BITARTE)

20:00    KONTZERTUA :        SK LIVE     (GALIZA KALEA. KOLABORATZAILEA: RIBEIRA SACRA JATETXEA)
KONTZERTUA:        BOOL WEAVIL   (R.Mª AZKUE 36. KOLABORATZAILEAK: TXIKITIN ETA JUKIA TABERNAK)
MUSIKAZ BLAI    (EXTREMADURA KALEA)


OSTIRALA, 23


17:00   VIII ERDI AROKO MERKATUAREN IREKIERA
18:00    HAUR JOLASAK  (GALIZA KALEA: KOLABORATZAILEA: GALIZIAR ZENTROA)    

18:30    KALEJIRA PARTEHARTZAILEA: KOADRILLAK,  ARDOA BARRURA FANFARRIA, TITIRITEROAK …
(IRTEERA: ARTEAGABEITIA  IKASTETXEA)

19:00    HARRERA ETA JAI MAKILAREN EMATEA DESERTU BERRIAKO JAI BATZORDEAREN KONTU

PREGOIA (ZUAZO FUTBOL CLUBAREN KONTU) ETA TXUPINAZOA (EXTREMADURA KALEAN)
MUSIKAZ BLAI: KALTALDIA, LATINOA, SAMBA, DISKOA… (EXTREMADURA KALEA)
19:30    HAUR JOLASAK    (R.Mª AZKUE,36.KOLABORATZAILEAK.TXIKITIN ETA JUKIA TABERNA K)
TXOKOLATADA   (GALIZA KALEA: KOLABORATZAILEA: GALIZIAR ZENTROA)
MUSIKAZ BLAI    : KANTALDIA, SAMBA, LATINOA, DISKOA…                       ( EXTREMADURA KALEA)
PRIMO BAYOREN PARTY GURDIA        (EXTREMADURA KALEA)

20:00    DANTZA IBILTARIAK: LAGUNTASUNA

KONTZERTUA:¬†¬†¬† 4 TRAGOS¬†¬†¬†¬† (MOSQUERA, BAZKUNA ETA ANDR√ČS TABERNA KOLABORATZAILEEN PLAZA)
KONTZERTUA:¬†¬† LOS B√öHOS ( EL RINC√ďN DE NO√Č TABERNA KOLABORATZILEAREN ATZEKO PLAZA)
KONTZERTUA:      HIRUSON               (GALIZA KALEA. KOLABORATZAILEA: RIBEIRA SACRA JATETXEA)
KONTZERTUA:¬†¬†¬†¬†¬†¬† LOMOKEN HOBOKEN¬†¬†¬†¬†¬† (LANDABERRI KALEA.TABERNA KOLABORATZAILEAK:¬† NOGUEIRA, TXOKOQ2 ,ARAG√ďN, LA DEHESA DE SAN SATURNINO¬†¬†¬† ETA QUIROGA)
OILARREN BORROKALDIA: RAPA  1. TXAPELA, 2. TROFEOA, 3. TROFEOA (MAIATZAREN LEHENA PLAZA)
KONTZERTUA:¬†¬†¬† LOWE¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬† (L√ďPEZ DE AYALA PLAZA. KOLABORATZAILEAK: ADAGGIO ETA MIRAGARRI¬†¬†¬†¬†¬† TABERNAK)
GAITA POTEOA   ( KOLABORATZAILEA: GALIZIAR ZENTROA)
20:30    KARIBIAR DANTZEN ERAKUSTALDIA (KANARIAS KALEA 8)
ALDATS ELEKTROTXARANGA

21:00    KONTZERTUA: MIKE HAMMER & THE TAXI DRIVER   (Isaac Peral kalea.KOLABORATZAILEA. Friol taberna )
DJ     (ANDALUCIA,6 KALEA. KOLABORATZAILEA: GURE ETXEA TABERNA)



21:30     TXOKOLATADA ETA DANTZALDIA     (Extremadura kalea)
KONTZERTUA:      BOMBERS        (R.Mª AZKUE 36. KOLABORATZAILEAK: TXIKITIN ETA JUKIA TABERNAK)

22:00    KONTZERTUA : SEROTONINA SKA BAND   (LANDABERRI KALEA)
(TABERNA KOLABORATZAILEAK:¬† NOGUEIRA, TXOKOQ2 ,ARAG√ďN, LA DEHESA DE SAN SATURNINO¬†¬†¬† ETA QUIROGA)

23:00    JOAN DEUNAREN MUSIKA GAUA PRODUCCIONES BAKEKIN (MAIATZAREN LEHENA PLAZA)

DJ (R.Mª AZKUE 36. KOLABORATZAILEAK: TXIKITIN ETA JUKIA TABERNAK
QUEIMADA     (GALIZA KALEA: KOLABORATZAILEA: GALIZIAR ZENTROA)


LARUNBATA, 24

10:00    TRUKE ETA 2. ESKUKO III. MERKATUA (EXTREMADURA KALEA. KOLABORATZAILEA: EGUZKI.)
ARETO FUTBOL TXAPELKETA     (ZUAZO IKASTETXEA)

11:00¬†¬† PUZGARRIAK ETA HAUR TAILERRAK¬†¬†¬†¬†¬† (L√ďPEZ DE AYALA PLAZA. KOLABORATZAILEA: ILAZKI TALDE)¬† ¬†

11:30¬†¬†¬†¬† TUNEA EZAZU ZEURE ELASTIKOA .EKAR EZAZU ZEURE OTOIZKO ELASTIKOAK¬†¬†¬† (L√ďPEZ DE AYALA PLAZA)

12:30    KALEJIRA UDAL TXISTULARIEKIN
KALEJIRA ZUATZUKO ALBOKARIEKIN

13:00¬†¬† ¬†TXALAPARTARIAK¬†¬† (ANDALUC√ćA KALEA, 6.KOLABORATZAILEA: GURE ETXEA TABERNA)
MOTOEN ELKARRETARATZEA          (MAIATAREN LEHENA PLAZATXOA)

17:30    IGELA TXAPELKETA     (KOLABORATZAILE ETA IZENA EMATEKO: BITARTE TABERNA)

17:30   TXAPELA JAURTIKETA TXAPELKETA (MAIATZAREN LEHENA PLAZA. KOLABORATZAILEAK: ABAD ETA APOLO     TABERNAK)

18:00    ERAKUSKETAK, PATCHWORK, KAKORRATZ LANA …  (EXTREMADURA KALEA)
PUZGARRIAK (LANDABERRI KALEA.TABERNA KOLABORATZAILEAK:¬† NOGUEIRA, TXOKOQ2 ,ARAG√ďN, LA DEHESA DE SAN SATURNINO¬†¬†¬† ETA QUIROGA)
PATRULLA CANINA¬†¬† ( EL RINC√ďN DE NO√Č TABERNA KOLABORATZILEAREN ATZEKO PLAZA)



18:30    HAUR GYNKANA          ( IRTEERA: LANDABERRI KALEA)

19:00    MUSIKAZ BLAI : ROCKA    (EXTREMADURA KALEA)

STREET DANCE ERAKUSTALDIA ETA ZUMBA ESKOLA WILD KIKS ETA DJ JONNYREKIN
(JURIONDO, 20, KALEA. TABERNA KOLABORZTZAILEAK: MOSQUERA, BAZKUNA, ANDR√ČS)
BARAKALDOTAR ORFEOIAREN EMANALDI IBILTARIA
HAUR JOLASAK    (R.Mª AZKUE,36.KOLABORATZAILEAK.TXIKITIN ETA JUKIA TABERNAK)
20:00    KONTZERTUA: LUPITA Y EL TIERNO  (GALIZA KALEA. KOLABORATZAILEA: RIBEIRA SACRA JATETXEA)
KONTZERTUA:¬†¬†¬†¬†¬† NO WAY BLUES BAND¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬† (LANDABERRI KALEA.TABERNA KOLABORATZAILEAK:¬† ARAG√ďN, LA DEHESA DE SAN SATURNINO, QUIROGA, NOGUEIRA¬†¬† ETA TXOKOQ2)
KONTZERTUA: VARAPALO (MAIATZAREN LEHENA PLAZA. KOLABORATZAILEAK: APOLO ETA ABAD TABERNAK)
TXARANGAZO ELEKTROTXARANGA
PRIMO BAYOREN PARTY GURDIA        (EXTREMADURA KALEA)


20:30   KONTZERTUA: UPPER EAST SIDE      (ISAAK PERAL KALEA. KOLABORATZAILEA: FRIOL TABERNA)
ARDOA BARRURA FANFARRIA

21:00¬†¬† ¬†KONTZERTUA: OBSESI√ďN FATAL¬†¬† (TXIKITIN ETA JUKIA TABERNA KOLABORATZAILEEEN PLAZA)
PERIKATXO DJ¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬† ( EL RINC√ďN DE NO√Č TABERNA KOLABORATZILEAREN ATZEKO PLAZA)

21:30    KONTZERTUA: BIG MOUTH   (R.Mª AZKUE 36.KOLABORATZAILEAK: JUKIA ETA TXIKITIN TABERNAK)
MUGIKOR  DISKOTEKA: BAK PRODUCCIONES
(ISAAC PERAL KALEA(21:30),      EXTREMADURA KALEA (24:00)  (LAGUNTZAILEA: ILUNTZE TABERNA)


22:00     ERROMERIA LAGUNTASUNA TALDEAREKIN      (MURCIA PLAZA)

KONTZERTUA: DONNA VERSUS¬†¬† (LANDABERRI KALEA.TABERNA KOLABORATZAILEAK:¬†¬† QUIROGA, NOGUEIRA, LA DEHESA DE SAN SATURNINO, ARAG√ďN¬†¬† ETA TXOKOQ2)

TRIBUTOSEN KONTZERTUA:       BOFETON ( 70-80KO HAMARKADAKO TALDEAK)
ROCK & VERSIONS   (80-90KO HAMARKADAKO TALDEAK)
DULCE CASTIGO  (LOS SUAVES TALDEA)
(CANARIAS 8 KALEA)

TXORIZO SAGARDO ERARA BANAKETA (MAIATZAREN LEHENA PLAZA)
(KOLABORATZAILEAK: JES√öS HARATEGIA, ILUNTZE TABERNA ETA VANESA OGITEGIA)

22:30¬†¬† ¬† DANTZALDIA : ‚ÄúM√ĀS QUE FIESTA‚ÄĚ DJ¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬† (MAIATZAREN LEHENA PLAZA)
23:00     DJ (R.Mª AZKUE 36. KOLABORATZAILEAK: TXIKITIN ETA JUKIA TABERNAK)

24:00¬†¬† ¬†KONTZERTUA: LOWE¬† (LANDABERRI KALEA.TABERNA KOLABORATZAILEAK:¬†¬† QUIROGA, NOGUEIRA, LA¬†¬†¬†¬†¬† DEHESA DE SAN SATURNINO, ARAG√ďN¬†¬† ETA TXOKOQ2)


IGANDEA, 25

9:00    ARGALARIO MENDIRA IGOERA. IRTEERA: EUSKADI ETORBIDEA ETA ARTEAGABEITIA KALEEN ARTEKO GURUTZAKETAN. TONTORREAN, OGITARTEKO BANAKETA, FRUTA ETA URA
(LAGUNTZAILEA: BARAKALDO ALPINO TURISTA TALDEA)

10:00    AUTO KLASIKOEN ELKARRETARATZEA      (ZUAZO IKASTETXEA)

11:00     LEHIAKETA GASTRONOMIKOAK:
MARMITAKOA ETA TORTILLA            (EXTREMADURA KALEA)
BABARRUNAK PUTXERETAN¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬†¬† (LANDABERRI KALEA.TABERNA KOLABORATZAILEAK:¬†¬† QUIROGA, NOGUEIRA, LA¬†¬†¬†¬†¬† DEHESA DE SAN SATURNINO, ARAG√ďN¬†¬† ETA TXOKOQ2)


12:00    HERRI KIROLAK                          (LANDABERRI KALEA)
PUZGARRIAK¬† (L√ďPEZ DE AYALA PLAZA. KOLABORATZAILEAK: GAUDI TABERNA ETA KRUJIENTE)
KALEJIRA LAGUNTASUNAKO TXISTULARIEKIN
PRIMO BAYOREN PARTY GURDIA        (EXTREMADURA KALEA)

12:30    BILBOKO ABESBATZA ETA KAMERA ORKESTRAREN EZOHIKO KONTZERTUA (ESPERANZA PARROQUIA)


13:00    UDAL MUSIKA BANDAREN KONTZERTUA :           (Murcia Plaza)
LAGUNTASUNAKO ERRALDOIEN KALEJIRA
HAUR JOLASAK    (R.Mª AZKUE,36.KOLABORATZAILEAK.TXIKITIN ETA JUKIA TABERNAK)

15:00   HERRI BAZKARIA AUZOAN ZEHAR

16:00¬†¬† MUS¬† TXAPELKETA¬†¬† (LANDABERRI KALEA.TABERNA KOLABORATZAILEAK:¬†¬† QUIROGA, NOGUEIRA, LA¬†¬†¬†¬†¬† DEHESA DE SAN SATURNINO, ARAG√ďN¬†¬† ETA TXOKOQ2)

17:00¬†¬† ¬†¬†¬† ¬†PUZGARRIAK¬† (L√ďPEZ DE AYALA PLAZA. KOLABORATZAILEAK: KRUJIENTE ETA GAUDI TABERNA)



17:30    ENTZIERRO  PUZGARRIEKIN. IRTEERA: MAIATZAREN LEHENA PLAZA
IGELA TXAPELKETA¬†¬†¬† (JURIONDO 20 KALEA. APUNTATZEKO: MOSQUERA TABERNA.KOLABORATZAILEAK :¬† BAZKUNA, ANDR√ČS ETA MOSQUERA TABERNAK)


19:00    ZUMBA MASTER CLASS: TANIA NEIRA (CANARIAS 8, KALEA)
SAKATU ELEKTROTXARANGA
MUSIKAZ BLAI               (EXTREMADURA KALEA)

20:00  DISKOTEKA KOREOGRAFIKOA   PRODUCCIONES BAKEKIN ( CANARIAS 8, KALEA)

KONTZERTUA:  TROUBLE CHOOKERS  (R.Mª AZKUE,36.KOLABORATZAILEAK.TXIKITIN ETA JUKIA TABERNAK)
KONTZERTUA:  THE SWALLOWS     (ISAAC PERAL KALEA. KOLABORATZAILEA: FRIOL TABERNA)


21:00    ZOZKETA ETA SARI EMANALDIA (CANARIAS KALEA.AGERTOKIAN)